INFORMARE PENTRU O CÂT MAI BUNĂ DESFĂȘURARE

A VIZITEI PREOTULUI ÎN FAMILIA DUMNEAVOASTRĂ,

CU OCAZIA BINECUVÂNTĂRII DE ÎNCEPUT DE AN

Vizita în familiile dumneavoastră va fi făcută în ordinea numerelor pe care le verificați în tabelele de mai jos.

Programul sfințirii caselor începe, în zilele de Sâmbătă, la ora 10:00, iar în cele de Duminică, la ora 13:00.

Vă rugăm ca la intrarea preotului în casă să aveți la îndemână o lumânare pe care să o aprindeți. De asemenea, este oportun să vă rugați împreună cu noi.

Simbria stabilită de către Episcopia romano-catolică de Iași pentru anul 2023 este de 180 RON pentru o familie întreagă, respectiv 90 RON pentru jumătățile de familie ( văduvi, familiile mixte și cei necăsătoriți care au locuință proprie).

Cei care din diferite motive nu ne pot primi în ziua programată, sunt rugați să ne anunțe, cel târziu cu o seară înainte de ziua în care este programată binecuvântarea casei.

Eventuala lipsă a banilor nu trebuie să fie un motiv pentru a refuza sfințirea casei și binecuvântarea familiei!

Contribuția față de Biserică poate fi adusă, pe tot parcursul anului 2023, la Biroul Parohial.

Cei care nu pot primi preotul din motive de sănătate sunt rugați să ne anunțe și să se reprogrameze vizita pentru o altă dată.

Dacă nu aveți scris numele pe ușă sau numărul apartamentului, iar la intrarea în bloc nu este scris numărul blocului, vă rugăm să scrieți ceea ce este necesar pe o hârtie și să o lipiți, provizoriu, pentru ziua în care sunteți programați cu sfințirea casei. Aceste informații ne vor fi de mare folos pentru găsirea mai rapidă a adresei dumneavoastră!

 

Dacă mai sunt familii care nu se regăsesc în acest Program, vă rugăm să ne anunțați din timp la Biroul Parohial, comunicându-ne datele de contact și adresa familiei dumneavoastră.

Vă mulțumim!

PROGRAMUL DE BINECUVÂNTARE A FAMILIILOR

ȘI DE SFINȚIRE A CASELOR

SÂMBĂTĂ, 14 IANUARIE

Începând cu ora 10:00

1

Neculăeș Andrei-Alex

2

Ivanov Cristina

3

Meluț Simona

4

Balan Elena

5

Băcăuanu Eusebiu

6

Farțade Valentin

7

Anton Valentin

8

Voicu Cristina

9

Boariu Doina

10

Pădurariu Neculai

11

Epuraș Maria

12

Poplauschi Constantin

13

Moga Gheorghe

14

Pamparău Costinel

15

Pamparău Robert-Gabriel

16

Ștefan Ciprian

17

Vacariu-Lucaci Liviu

DUMINICĂ, 15 IANUARIE

începând cu ora 13:00

1

Târzioru Cătălin

2

Niță Livia

3

Ghercă Mihai

4

Rotaru Manuela-Rozalia

5

Vladovici Angela

6

Moldovanu Aurel

7

Marcu Eugenia-Cătălina

8

Balint Verona

9

Hazi Florentina

10

Ciulinschi Mihai

11

Chiuc Gina-Andreia

12

Dorcu Neculai

13

Belecciu Lenuța

14

Leahu Iosif

15

Buhăianu Alexandru

16

Mârț Gabriel

17

Kohut Cristian-Leo

18

Aramă Mariana

 

SÂMBĂTĂ, 21 IANUARIE 

Începând cu ora 10:00 

1

Lemny Eduard

2

Ciulinschi Marius

3

Mârț Anișoara

4

Ciobanu Adrian

5

Radu Cecilia

6

Andronic Ana

7

Lucaci Ieronim

8

Condurache Maria

9

Plotic Victor

10

Petrea Lucreția

11

Giocaș Carmen

12

Chiriac Gabriela

13

Moraru Claudia

14

Moldovanu Gabriel

15

Iacinschi Eusebiu

16

Leu Alexandru

17

Mărtincă Tiberiu

18

Chwalek Otto

19

Lemny Eugen

20

Sava Valerica

 

DUMINICĂ, 22 IANUARIE

Începând cu ora 13:00

1

Manea Marieta

2

Manea-Nuțescu Vladimir Ioan

3

Codău Maria Magdalena

4

Țenof Otilia

5

Melinte Andi

6

Popa Constantin-Gabi

7

Crihan Cecilia

8

Roșu Cristina

9

Pelczar Eduard Robert

10

Hogea Florin

11

Popa Constantin

12

Aparaschivei Vasile-Ovidiu

13

Ciubotariu Mihai

14

Antal Cszaba

15

Bogliș Maria-Ioana-Elena

16

Botez Ioana

17

Holeiciuc Genoveva-Cristina

18

Moscaliuc Alexandru

19

Poede Cristina

20

Poede Ștefan

21

Asaftei Marsilia

 

SÂMBĂTĂ, 28 IANUARIE 

Începând cu ora 10:00

1

Gensthaler-Oprescu Mona

2

Cozminschi Ana

3

Andrașcu Nicoleta

4

Blaj Livia

5

Neculăeș Ana

6

Burbulea Petru Bogdan

7

Țigănucă Gelu

8

Kadar Istvan

9

Drehuță Lucia-Mariana

10

Guriță Ana-Angela

11

Andrașcu Artur

12

Drăgoi Matilda-Ariana

13

Hamburda Maria-Claudia

14

Leonte Angela

15

Ghercă Daniel

16

Nesimuca Anton

17

Nesimuca Ciprian

18

Ursache Cornel

19

Mascan Elena

20

Turiceanu Vilhelmina

21

Patraș Corneliu

 

DUMINICĂ, 29 IANUARIE

Începând cu ora 13:00

1

Barczak Marius-Erich

2

Cozminschi Cezar

3

Cojocaru Tereza

4

Andrici Tereza

5

Barczak Doina-Cipriana

6

Antal Iulian

7

Havriliuc Mihai

8

Mihali Ioan

9

Bălteanu Adrian

10

Pamparău Cătălina

11

Ciobanu Gheorghe

12

Tunea Cristian

13

Cozminschi Eduard

14

Clain Cornelia

15

Matei Dumitru

16

Atănăsoaie Vasilică

17

Butnaru Mihai

18

Havriliuc Laurențiu

19

Filip Ancuța Sorina

20

Iștoc Gică

21

Asiminicesei Olga

SÂMBĂTĂ, 4 FEBRUARIE 

Începând cu ora 10:00

1

Ficard Olga

2

Hurmuz Corina

3

Ciobanu Mina

4

Murariu Viorel

5

Coste Mircea

6

Cucuteanu Iustin-Codrin

7

Chiricheș Bernard

8

Giocaș Elena

9

Ghineț Dumitru

10

Zisu Diana

11

Ciobanu Mihaela

12

Rotaru Ovidiu

13

Dumitrașcu Olga

14

Diplas Margareta

15

Filip Vali

16

Manolachi Laura

17

Bahnă Doina

18

Simon Liviu

19

Jurac Mihai

 

DUMINICĂ, 5 FEBRUARIE

Începând cu ora 13:00

1

Chiricheș Coriolan

2

Lujinschi Livia Ana

3

Botoșineanu Constantin

4

Pilat Lucia

5

Oprea Mocanu Ligia

6

Clain Wilhelmina Tereza

7

Miller Mircea

8

Dascălu Ioan

9

Halic Gabriela

10

Bighei Petrică

11

Huminiuc Ștefan

12

Mărtinaș Aurica

13

Diplas Lidia

14

Imbrișcă Andrei-Mihai

15

Ursu Veronica-Hedwig

16

Anton Cecilia

17

Bartic Mihai

18

Bârzu Ioan

19

Lău Valentina

20

Andrașcho Magdalena

 

SÂMBĂTĂ, 11 FEBRUARIE 

Începând cu ora 10:00

1

Ancuța Ana

2

Cancel Antonin

3

Vasilache Viorel

4

Mărtincă Cecilia

5

Ghercă Anton

6

Diplas Maricica

7

Ungureanu Emilia

8

Hamburda Mihaela

9

Gabor Ioan

10

Cojocaru Nicoleta

11

Iacob Aurica

12

Tănase Valerica

13

Havriliuc Petru

14

Victor Poplauschi

15

Murea Nicoleta

16

Vladovici Neculai

17

Nechifor-Poplauschi Ovidiu

18

Buțincu Veronica

19

Petrovanu Eduard

20

Petrovanu Adrian

21

Gaschler Tiberiu

22

Prisacariu Ionuț

 

11 sau 18 FEBRUARIE 

DOROHOI

1

Ciubotariu Liviu

2

Mihai Valeriu

3

Hușneac Liviu

4

Sabău Ștefan

5

Frâncu Angela

6

Ilucaș Alexandru

7

Martiniuc Erzsebet

8

Paviliceanu Constantin

9

Giuraniuc Oana Irina

10

Dăscălescu Ana

11

Dăscălescu Mihaela Paraschiva

12

Macovei Dumitru

13

Halbedel Francisc

14

Agapie Gheorghe

15

Apiștei Ștefan