Părintele PETRU BIȘOG



S-a născut la 24 mai 1980 la Răducăneni – Iaşi. A absolvit Şcoala Generală de 8 clase în anul 1995 la Răducăneni, Seminarul Liceal “Sfântul Iosif” din Bacău în anul 1999 şi Institutul Teologic Romano-Catolic “Sfântul Iosif” din Iaşi în anul 2006. A fost sfinţit preot la 29 iunie 2006 la Iaşi de către ep. Petru Gherghel. A activat ca vicar la Huşi “Sfântul Anton de Padova” (1 august 2006 – 31 iulie 2007), Suceava (1 august 2007 – 31 iulie 2009), administrator parohial la Câmpulung Moldovenesc (1 august 2009 – 24 martie 2012), paroh la Câmpulung Moldovenesc (25 martie 2012 – 31 iulie 2017), paroh la Botoșani (1 august 2017 -).




  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •